Iskolagyümölcs Program

Iskolagyümölcs gyerekeknek

Hazánk Magyarország tagja egy nagy nemzetközi közösségnek, az Európai Uniónak /EU/.

Az EU – ban indítottak egy olyan kezdeményezést, melynek célja, hogy Ti gyermekek minél több zöldséget és gyümölcsöt megismerjetek, megkedveljetek, rendszeresen fogyasszatok, és ezáltal egészségesebben táplálkozzatok.

image

A kezdeményezés hatására hatodik osztályos korotokig minden tanévben gyümölcsöt és egészséges,
100% - os gyümölcslevet kaptok az Iskolátokban.

Ez a gyümölcslé nem tartalmaz hozzáadott cukrot és mesterséges ízesítőt. A finom íz pusztán a gyümölcs natúr íze.

image

Minden évben több alkalommal találkoztok kóstoló formájában különböző zöldségekkel. Érdemes mindet megkóstolni. Legyetek bátrak és kezdeményezőek!

Az is lehet, hogy tetszeni fog az, amit korábban nem ismertél vagy nem szerettél.

image

A zöldségek és gyümölcsök rendkívül színesek, zamatosak és nagyon fontosak a szervezetetek számára.

A gyümölcs és a zöldség minden nap része lehet a tízóraitoknak és az uzsonnának.

Kérjétek Szüleiteket, hogy minél többször főzzenek Nektek olyan ételeket, ami zöldségeket és gyümölcsöket tartalmaz!